17 Nisan 2024, Çarşamba
11 °c
Cupertino
11 °c
Cupertino

TMSA

« Back to Glossary Index

TMSA Nedir?

Tanker İşletmeciliği İç Değerlendirme Programı (TMSA), şirketlere kendi kalite yönetim sistemlerini iyileştirme ve ölçme imkanı sağlar. Program, şirketlerin, emniyetli yönetimi sistemlerini (SMS) temel performans göstergelerine (KPI) göre değerlendirmeye teşvik eder ve minimum beklenti (seviye 1) ek olarak üç seviye artan best practice kılavuzu sağlar. 

İç değerlendirme sonuçları, gemi yönetim sistemlerinin sürekli iyileştirilmesini destekleyen, aşamalı iyileştirme planları geliştirmek için kullanılabilir.

[AdSense-A]

Şirketler, iyileştirme için ulaşılabilir planlar oluşturmak için kendi öz değerlendirme sonuçlarını TMSA KPI’larına göre düzenli olarak gözden geçirmeye teşvik edilir.

Kendi politika ve prosedürlerini sektördeki en iyi uygulamalarla uyumlu hale getirmek, şirketlerin performanslarını iyileştirmelerine ve yüksek emniyet ve kirlilik önleme standartlarına ulaşmalarına yardımcı olur.

« Sözlük Dizinine Dön
Güven

Güven

Aframax, Suezmax ham petrol ve kimyasal tankerlerde 2. Zabit olarak görev yaptı. Personel müdür yardımcısı olarak çalıştıktan sonra DPA Yardımcısı / HSEQ Officer olarak görev yaptı.

Related Posts

Next Post

Önerilen