13 Haziran 2024, Perşembe
27 °c
Ashburn
27 °c
Ashburn

ClassNK

« Back to Glossary Index

ClassNK (Nippon Kaiji Kyokai), Japonya merkezli bir gemi sınıflandırma topluluğu ve denizcilik hizmetleri sağlayıcısıdır. ClassNK, gemi inşa ve işletme süreçlerinin denetlenmesi ve dünya genelinde gemilerin emniyeti, çevresel sürdürülebilirlik ve denizcilik standartlarına uygunluğunun sağlanması için çeşitli hizmetler sunar.

Temel görevi, denizcilik endüstrisinin emniyeti ve çevresel uyumluluğunu artırmak için gemilere sınıflandırma hizmeti sunmaktır. ClassNK, gemilerin tasarım, inşa, bakım ve işletme aşamalarında denetimler yapar ve bu süreçlerde belirli standartlara uygunluk sağlamalarını sağlar. Bu denetimler, gemilerin uluslararası standartlara uygun olarak faaliyet göstermesini teşvik etmeye yardımcı olur.

ClassNK, Japonya’nın yanı sıra dünya genelinde birçok ofise ve temsilciye sahiptir ve uluslararası denizcilik topluluğunda önemli bir rol oynamaktadır.

« Sözlük Dizinine Dön
Güven

Güven

Aframax, Suezmax ham petrol ve kimyasal tankerlerde 2. Zabit olarak görev yaptı. Personel müdür yardımcısı olarak çalıştıktan sonra DPA Yardımcısı / HSEQ Officer olarak görev yaptı.

Related Posts

Next Post

Önerilen