İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özel Denizcilik Liselerinde Okuyan Öğrenciye Burs Desteği

Denizcilik mesleğini yapabilmek için belirli bir takım eğitimler almalı ve bu eğitimlerden başarı ile geçmek mecburiyeti vardır. Yeni çıkan kanun ile özel denizcilik liselerinde okuyan öğrenciye burs desteği sağlanacak.

13.8.2018 tarihinde IMEAK Deniz Ticaret Odasının yayımlamış olduğu sirkülerde

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan “2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında Organize Sanayi Bölgeleri İçinde ve Dışında Açılan/Açılacak Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Öğrenim Gören/Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ”

olarak yayımlanarak duyuruldu.

Resmi gazetede yayımlanmasıyla birlikte yürürlüğe giren kanunda denizcilik alanı kanun kapsamına alarak, özel denizcilik liselerinde okumak isteyen öğrencilere burs desteğinin verileceği belirlendi. Buradaki bağlantıdan erişilebilecek olan tablonun birinci bölümünde denizcilik alanı ve destek miktarı belirlenmiş. Sağlanan burs destekleri ile devletin belirli konularda yetişmiş iş gücüne katkı sağlamak istediği anlaşılıyor. Denizcilik alanının da bu desteklerin kapsamında olmasının umut verici olarak görüyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: