İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MARPOL Yoğunlaştırılmış Denetim Kampanyası

Liman devletleri belirli zaman aralıklarıyla yoğunlaştırılmış denetim kampanyaları yaparak, gemilerin belirli konularda belirli eksikliklerini kapatmalarını ön görürler. Paris Mou ve Tokyo Mou, Marpol yoğunlaştırılmış denetim kampanyası yapacağını duyurdu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün 29.06.2018 tarih ve E.50617 sayılı yazısıyla liman başkanlıkları, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve yetkilendirilmiş klas kuruluşlarına yapmış olduğu duyuruda 1 Eylül – 30 Kasım 2018 tarihleri arasında MARPOL yoğunlaştırılmış denetim kampanyası yapılacağını duyurmuştur. Marpol Ek VI Gemilerden Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Önlenmesi (Prevention of  Air Pollution from Ships) kapsamında yapılacak olan bu kampanyanın Paris MOU ve Tokyo MOU limanlarını kapsayacağı belirtiliyor.

Ayrıca yapılan duyuruda 1 Eylül30 Kasım 2018 tarihleri arasında Paris MOU ve Tokyo MOU’da yapılacak olan MARPOL yoğunlaştırılmış denetim kampanyasına Türk bayraklı gemi ve personellerinin hazırlanmasını, tutuklanmaların önüne geçilmesini temin etmek amacıyla, yetkilendirilmiş kurumlar ve liman başkanlıklarının yoğunlaştırılmış denetim yapacakları belirtilmiş.

Kayak: IMEAK Deniz Ticaret Odası

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: