İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Kıyı emniyeti genel müdürlüğü personel alımı yapıyor. Kıyı emniyeti genel müdürlüğü denizlerimizde özverili çalışan ve güzide kurumlardan bir tanesi. Kıyı emniyeti genel müdürlüğü belirli aralıklarla ihtiyaç dahilinde personel alımı yapıyor. Takipçilerimiz, gemilerde çalışmak için bizlere sıkça iş başvurusu veya yönlendirme talebinde bulunmaktaydı. Onaylı bir istihdam bürosu olmadığımız için bu taleplere olumlu dönüş yapamıyorduk.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel AlımıKıyı emniyeti genel müdürlüğü 17.06.2019 tarihinde, web sitesinden yapmış olduğu duyuruda gemici, yağcı, büro personeli, 2. kaptan, baş mühendis gibi zabit ve personel sınıfı çeşitli rütbelerde 47 personel alımı yapacağını duyurdu. Dururu 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu web sayfası duyurular bölümünde ilan edildi. İş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler İŞKUR’a şahsen veya web sitesi üzerinden başvuru yapabilecekler. Başvuru şartları ise İŞKUR sitesinde yayımlanmış durumda. Aşağıdaki tabloda ihtiyaç olan personel listesine ulaşabilirsiniz.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Unvan Sayı İşkur Sayfası
Yağcı 8 Şartlar
Gemici 18 Şartlar
2. Mühendis 3 Şartlar
2 Kaptan 2 Şartlar
Başmühendis 3 Şartlar
Büro Personeli (Memur) 4 Şartlar
Büro Personeli (Memur) 4 Şartlar
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi 2 Şartlar
Elektrik ve Elektronik Mühendisi 2 Şartlar
Harita Teknikeri 1 Şartlar
Toplam 47

Başvuru İçin Gerekenler

Başvuru konuları İŞKUR sitesinden detaylı öğrenilebilir ancak, genel olarak istenen başlıklar şu şekilde:

 • KPSS/EKPSS gerekli puan türünde 60 puan
 • Başvurulan pozisyonda en az 2 yıl tecrübe
 • Gerekli sertifika ve evrakların ( STCW, sağlık vb.) güncel ve geçerli olması
 • Lisans veya önlisans mezunu olmak

Örnek olması açısından aşağıda 2. Kaptan olarak çalışacak kişilerde aranacak nitelikleri paylaşıyoruz:

TAHSİLİ:

Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Yüksekokulu, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu veya üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin güverte/deniz ulaştırma işletme, deniz ulaştırma işletme mühendisliği ile eş değerliği YÖK’çe kabul edilen benzeri yurt içi/dışı okuldan/bölümden mezun olmak.

ARANILAN DİĞER ŞARTLAR:

 • En az Uzakyol 1.Zabiti yeterliliğine sahip olmak.
 • Denizlerde Uzakyol 1. Zabit yeterliliğiyle ya da üst yeterlilikte en az iki ( 2 ) yıl deniz hizmeti bulunmak ve bunu belgelemek.
 • Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak.

AÇIKLAMA:

 • Başvuru yapan ve/veya işe girmeye hak kazanan aday, işyerinde uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde 1 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır.
 • Başvuran adaylardan, işe girmeye hak kazanan adaylar hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde iş başı yaptırılacaktır
 • Bu kapsamda işe başlayacak aday Kuruluşun öngördüğü yerde çalışmaya muvafakat vermiş sayılır.
 • Alım süreci ile ilgili tüm duyurular; Kuruluş web sayfası duyurular bölümünden yapılacak olup, ayrıca adreslere başka tebligat yapılmayacaktır.

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar ve gereklilikler değişiklik gösterebilir. Güncel ve detaylı bilgileri İŞKUR ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden almalısınız.

Bir yorum

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: