İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kılavuz Kaptanlar Öncelikli Gruba Alınsın

Türk Kılavuz Kaptanlar derneğinen kılavuz kaptanlar öncelikli gruba alınsın mesajı.Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsüne karşı aşı çalışmaları son hızla devam ediyor. Günümüzde, farklı ülkelerde bazı aşılar da üretilmiş durumda. Pandemi koşullarının sürekli kötüye gitmesi ve aşı kapasitesinin az olmasından dolayı devletler öncelik planları hazırlamakta. Ülkemizde de öncelik planlaması yapanlar arasında.

Çeşitli basın organlarında çıkan haberlere göre Sağlık Bakanlığı dört aşamalı bir plan hazırlamışlar. Yapılan planlara göre öncelikli meslek ve yaş grupları belirlenmiştir. Bu bağlamda Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yazmış olduğu yazıda kılavuz kaptanların da öncelikli meslek grupları eklenmesini istediler.

Kılavuz Kaptanlar Öncelikli Gruba Alınsın

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneğinden konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kılavuz kaptanların, birinci dereceden hastalık riskine rağmen farklı ülkelerden gelen ve farklı milliyetten çalışanların olduğu her türlü gemide 7/24 hizmet verdikleri dikkate alındığında sağlıklarının korunabilmesi ve Türk Boğazları ile limanlarımızdaki kılavuzluk hizmetlerinin devamlılığının sürdürülebilmesi için kılavuz kaptan meslektaşlarımızın Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği öncelikli aşılanacak meslekler grubuna dâhil edilmesi hususunu tensiplerinize saygılarımızla arz ederiz.

Aşağıdaki yorumlar bölümünden konu hakkındaki görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: