İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

IMO e-Öğrenme Platformunu Yayımladı

IMO, hizmet portföyüne e-öğrenme platformunu (IMO e-Learning) ekliyor. İlk ücretsiz erişim kursu, Kirlilik Önleme ve Müdahale (PPR) Alt Komitesi toplantısında çevrimiçi bir etkinlik sırasında, 7 Nisan’da yayımlandı.

IMO, Üye Devletlerin IMO araçlarını etkin bir şekilde uygulama kapasitesini artırmak amacıyla bir dizi e-Öğrenim kursu geliştirdi. Bazı IMO e-öğrenme (IMO e-Learning) kursları, denizcilik bilgilerini geliştirmek isteyen denizcilik konularına ilgi duyan herkes için hali hazırda erişilebilir durumda.

İlk IMO e-öğrenme (IMO e-Learning) kursu, petrol kirliliğine hazırlık ve müdahale ile ilgili konulara dahil olan veya bu konulara ilgi duyan kişilere temel bir giriş sağlamak üzere tasarlanan “Petrol Kirliliğine Hazırlık, Müdahale ve İşbirliğine Giriş” kursu.

IMO’nun yayımladığı E-Öğrenim kursları, Dünya Denizcilik Üniversitesi ile işbirliği içinde geliştiriliyor. Uzaktan eğitim, denizcilik endüstrisindeki değişen eğitim ihtiyaçlarını karşılamada kilit rol oynayacak ve IMO, dünya çapındaki öğrencilere ve denizcilik profesyonellerine, temel denizcilik konularını anlamalarını artırmada kilit rol sunacak.

E-Öğrenme, pandemi ile popüler hale gelmeye başladı. Her üniversite kendi e-learning platformunu yayımladı. IMO’nun E-Learning platformunu yayımlaması, denizcilik eğitimi gören ve kaynaklara erişmede problem yaşayan öğrenciler için büyük fırsat sağlayacak. 

IMO E-Learning platformu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: