İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GemiAdamlari.Org Yıllık Analiz Raporu

GemiAdamlari.Org olarak giderek büyüyen bir kitleye sahibiz. Yeni yıl ile birlikte geçmişe göz atarak neler yaptığımızı bir görmek istedik. Yıllık değişimlerimizi ve grafiklerimizi tüm şeffaflığı ile sizlerle, yani kullanıcılarımızla paylaşmak istedik.

GemiAdamlari.Org başlangıçta denizcilere ve denizci olmak isteyenlere ücretsiz bilgi ve eğitim paylaşım platformu olarak ortaya çıktı. Geçmişi çok daha eskiye dayanan sitemiz, biraz biçim değiştirerek, son iki, yılda daha önce erişemediğimiz büyüklüğe ulaştı. Kullanıcı sayımız ve etkileşimlerimiz arttı. Bunu site yönetimi olarak tek başımıza yapmadık ve yapamazdık. Bu konuda esas rol, bizleri takip eden kullanıcılarımızda. Site olarak özgürlüklerden ve şeffaflıklardan yanayız. Hal böyle iken kullanıcılarımıza karşı daha şeffaf olmak istedik.  Aşağıda 2017 ve 2018 yılları arasında meydana gelen değişimleri ve sevinçlerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Kullanıcı Sayısı

Kullanıcı sayımız dramatik bir şekilde arttı. Bu artışta en gurur duyduğumuz konu ise site sayfalarımızı reklam ve promosyonlarla şişirmedik. Kullanıcılarımız bilinçli olarak sitemize destek verdiler. Yıllık bazda kullanıcı sayımız %340 arttı. Sitemize giriş sayısı da %346 artmış durumda.

2017 ve 2018 yıllarında değişen kullanıcı sayısı

Bulunma

Kullanıcılarımız çeşitli yollarla sitemizden haberdar oluyor. Bu yollar reklam kanalları olabildiği gibi Google aramaları veya sosyal medya yönlendirmeleri de olabilir. Sitemizin okunma sayılarını yükseltmek için reklam vermedik. Bundan yukarıda da bahsetmiştik. Sitemize gelen kullanıcıların büyük çoğunluğu Google ve diğer arama motorlarının yönlendirmesi ile gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl içerisinde de bu böyleydi. 2017 yılında arama motorlarından gelen kullanıcı oranı %80′ken, 2018 yılında bu oran %87‘ye çıkmış durumda. Yani gün geçtikçe arama motorlarında daha çok görünür ve tercih edilir duruma geliyoruz. Sitemize ziyaretçi gönderen referans bağlantılar da geçen yıla oranla %373 arttı.

Trafik Kaynakları

[Adsense-B]

YouTube

GemiAdamları.Org olarak sadece yazı formatında değil aynı zamanda video formatında da içerikler üretmeye devam ediyoruz. Youtube kanalımıza buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 2018 yılı içerisinde YouTube kanalımıza özen gösteremediğimizi belirtmemiz lazım. Kanala özen göstermesek de site içerisinde meydana gelen yükselme YouTube kanalımız için de geçerli durumda.

Abone değişimleri

Abone sayımız 2017 yılına oranla %186 oranla artış gösterdi. İzleyenler içeriklerimizi sayfa akışlarında görmek istiyorlar ve takip etmek istiyorlar. Grafiklerin üzerine tıklayarak büyük hallerine erişebilirsiniz.

Görüntülenme değişimiGörüntüleme sayılarımız da oldukça yükselmiş durumda. Görüntüleme sayımız 2017 yılına oranla %166 artmış durumda. Bununla birlikte izlenme süremiz de artmış durumda. Yani izleyiciler doğru içeriğe ulaştıklarını görerek izlemeye devam ediyorlar.

Paylaşım Değişimleri

İzleyenler içeriklerimizin faydalı olduğunu düşünerek paylaşım butonlarına tıklıyorlar. 2018 yılında paylaşım istatistiklerimiz de artmış durumda. 2018 yılı içerisinde paylaşımlarımız %209 arttı. Paylaşımların artması içeriklerimizin daha fazla kişiye erişmemize katkı sağlıyor.

Video Beğenileri

Beğeni sayılarımız da artmakta. Bu da bize faydalı işler yaptığımızı gösteriyor.

Yorum Değişimi

Beğeniler artmasına rağmen izleyicilerimiz 2018 yılında daha az yorum yapmayı uygun görmüşler. Bu durumun çeşitli sebepleri olabilir.

İyisiyle ve kötüsüyle kocaman bir seneyi geride bırakarak yeni bir yıla giriş yaptık. Önümüzdeki yılların geçmişi aratmamasını diliyoruz.

2019 yılına dair çok daha ciddi ve büyük planlarımız bulunmakta. GemiAdamlari.Org olarak 2019 yılını daha umutlu görüyoruz. Bizlere destek olmaya lütfen devam edin. Video ve yazılarımızı paylaşmayı, beğenmeyi ve yorum yapmayı ihmal etmeyin.  Bizleri YouTube, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarından abone olup / takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: