İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geleceğin Gemi Personeli Paneli Düzenlenecek

“Geleceğin Gemi Personeli” konulu açık oturum ICS (International Chamber Of Shipping) moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

IMO her yıl denizcilik teması olarak bir konu belirlemekte. 2021 yılının denizcilik teması ise “Gemi Personeli: Deniz Taşımacılığının Geleceğinin Merkezinde” olarak belirlendi. Hali hazırda etkileri hala yoğun bir şekilde süren Covid-19 salgını ile birlikte gemi personeli üzerinde yoğun stres oluşturuyor. Bu baskı şu anda salgından dolayı evlerine dönemeyen gemi personellerini de etkilemekte. Salgınla birlikte de denizcilik yeniden şekillenmeye başladı. 

ICS yayımladığı yazıda; dijitalleşmenin artması, otomasyon, gemi üzerindeki sofistike ve entegre sistemlerin geliştirilmesi ve yeni yakıtların gemi personelinin deniz taşımacılığındaki rolünü değiştirdiği ve gemi personeli tarafından alınan eğitimin sorgulanmasına neden olduğunu ifade etmekte.

Bu konulara istinaden ICS ev sahipliğinde 24 Mart 2021 tarihinde “Geleceğin Gemi Personeli” konulu açık oturum gerçekleştirilecek. Webinar şeklinde düzenlenecek olan oturum 13.00 – 14.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.  Buradaki bağlantıya tıklayarak yapılacak olan açık oturuma ücretsiz olarak kayıt olabilir ve oturuma katılabilirsiniz.

Oturumda konuşulması planlanan konular başlıca aşağıdaki gibi olacak:

  • Gemi personeline yönelik yapılan mevcut düzenlemelerin, dijitalleşen deniz taşımacılığı sektörüne uygun olup olmadığı
  • Sektörün yaşadığı geçiş sürecinde gemi personelinin emniyeti ve güvenliğinin nasıl sağlanacağı
  • Gemi personeli değişim krizine ilişkin mevcut uygulamalara ek olarak neler yapılabileceği ve denizcilik çevresinde çeşitlilik konularının ele alınacağı belirtilmektedir.

Esben Poulsson moderatörlüğünde gerçekleşecek olan webinarda Gerardo Borromeo (PTC Holdings), Stephen Cotton (ITF), Mayte Medina (USCG), Despina Panayiotou Theodosiou (WISTA) konuşmacı olarak yer alacaklar.

Konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: