İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünya Denizciler Günü Nedir? #AtSeaForAll

Dünya ticaretinin yaklaşık olarak %90’lık bir bölümü deniz üzerinden gerçekleşiyor. Yani kıyafetlerimizden, elektroniklere, ekmeğin içerisindeki tahıllardan, araçlarımızdaki yakıtlara kadar ticaretin içine girdiği her yerde denizciliğin bir parçası var.

IMO 25 Haziran tarihini Dünya Denizciler Günü (Day Of The Seafarers) olarak belirleyerek, denizcilere bir kere daha odaklanmak için fırsat yakalamayı hedeflemişler ve denizciler olmadan hayatlarımızın sürdürülebilir olmadığını vurgulamışlar.

Denizciler günü 2011 yılından itibaren kutlanmakta ve bu yıl 6.sı düzenlenmekte. Bu yılın teması ise “At Sea For All”  olarak belirlenmiş. Yani “Hepimiz için Denizde”. Denizin ve denizcinin sadece endüstriye veya kariyer amaçları için hizmet etmesi değil hepimiz için, olduğunu sonuç olarak denizcilerin aynı zamanda dünya için vazgeçilmez olduklarını belirtmişler.

Sizlerde denizciler hakkındaki görüşlerinizi sosyal medya hesaplarınızdan yapacağınız paylaşımlar ile belirtebilirsiniz. Yapacağınız paylaşımlarda #AtSeaForAll etiketini kullanarak düşüncelerinizi IMO ve sektöre duyura bilirsiniz.

Ayrıca bu bağlantıdan denizcilik bilginizi 15 soruluk küçük bir sınavla test edebilirsiniz.

Aşağıda IMO Genel Sekreteri Kitack Lim’in konu ile ilgili mesajını izleyebilirsiniz.

 

2014 Day of the seafarer

Day of the Seafarer 2013

Kaynak:

  1. http://www.imo.org/en/About/Events/dayoftheseafarer/Pages/Day-of-the-Seafarer-2012-Message-from-Secretary-General.aspx
  2. http://www.imo.org/en/About/Events/dayoftheseafarer/Pages/Day-of-the-Seafarer-2016.aspx
  3.  http://www.imo.org/en/About/Events/dayoftheseafarer/PublishingImages/DOSF-logo-RGB_2.jpg

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: