İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DNV GL Blockchain Servisi VeChain Hissesi Alıyor

Günümüzde oldukça popüler olan ve geleceğimizi şekillendirmede önemli rol oynayacağı düşünülen Blockchain teknolojisi, neredeyse hayatımızı etkileyen bütün sektörlere girdi.  DNV GL, blockchain servisi VeChain hamlesi ile geleceği yönlendirecek olan blockchain teknolojisine yatırım yapmış oldu. 

Blockchain Nedir?

Blockchain temel olarak değer içeren verilerin (para, kimlik, değerli kağıtlar gibi) güvenli ve emin bir şekilde depolanblockchain DNV GL Blockchain Servisi VeChain Hissesi Alıyorması ve yönetilmesi için tasarlanmış bir teknoloji olarak tanımlanabilir.

Bu tanımda belirtilen niteliklerin sağlanabilmesi için günümüzde bankalar gibi çeşitli ara kurumlar, kapalı merkezi sistemler kullanılır (örneğin hesabınızın bir bankanın merkezi veri yapısında tutulması gibi). Blockchain ise bu ihtiyaçlara karşılık olarak herkese açık, şeffaf, merkezi olmayan, ara yapılara ihtiyaç duymayan bir çözüm önerir. Fintechİstanbul

Blockchain giderek denizcilik sektörü içerisinde de yer almakta. Maersk, 16 Ocak 2018’de yapmış olduğu basın duyurusunda blockchain teknolojisini kullanarak küresel ticareti yürütmek için daha etkin ve güvenli yöntemler sağlamak amacıyla IBM ile ortak girişim kuracağını duyurmuştu. Bu yeni girişimin hedefi, açık standartlar üzerine inşa edilmiş ve tüm küresel nakliye ekosistemi tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış, ortak geliştirilmiş bir küresel ticaret dijitalleştirme platformu sunmak.

DNV GL – Business Assurance CEO Luca Crisciotti and VeChain CEO Sunny Lu.

DVN GL, Paris MOU performans listesinin üçüncü sırasında bulunan, öncü klas kuruluşlarından yani risk yönetimi ve kalite güvence şirketlerinden bir tanesi. 

Blockchain ve diğer dijital teknolojileri kullanarak, DNV GL, bir ürünün üretim döngüsünün her aşamasını izleyen My Story dijital güvence çözümünü geliştirmek için VeChain ile birlikte çalıştı ve alıcılara belirli bir öğenin özelliklerine ve sürdürülebilirlik ayak izi hakkında daha fazla bilgi verirken, bilgilerin gerçek olduğunu garanti ediyor .

DNV GL başkanı Remi Eriksen, “DNV GL, 150 yıldan fazla bir süredir güven tesis etmekte ve blockchain, bu pozisyonu daha da güçlendirmek için teknolojiyi kullandığımız en son yöntemdir.” şeklinde açıklama yaptı.

Bir yorum

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: