İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denizde Arama Kurtarma Operasyonları Plan ve Prosedürleri

Eğitim, denizcilik mesleğinin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Öyle ki bu eğitim ve öğretim denizcilik mesleğinin örf ve adetlerinden bir tanesi haline gelmiştir ve ayrıca yasal bir zorunluluktur. Bu yazımızda “Denizde Arama Kurtarma Operasyonları Plan ve Prosedürleri” sunumu yapacağız.

Gemilerde aylık periyotlarda düzenli olarak emniyet, kalite ve güvenlik toplantıları yapılır. Bu toplantılarda ay içerisinde gerçekleşmiş kaza, oluşmamış kaza, güvenlik, hijyen gibi konular ve ofisteki HSEQ departmanının belirlediği konular konuşulur, yorumlanır ve tutanaklar hazırlanır.

Bu emniyet toplantılarından birin ardından aylık eğitim toplantısı yapılacağı ve bu toplantıda Denizde Arama Kurtarma (SAR) operasyonlarında konusu işleneceği bildirildi. Ardından bu konu hakkında eğitimi benim vermem istendi. Bu çerçevede eğitim materyali olarak bir sunum hazırladım ve bu sunum içerisinden eğitimi sürdürdüm.

Bazı tarayıcılarda aşağıdaki sunum düzgün görüntülenemiyor. Eğer böyle bir probleminiz varsa buraya tıklayarak büyük pencerede sunumu inceleyebilirsiniz.

Aşağıda bu sunuma ulaşabilirsiniz. Bu sunumu alıntı göstererek, ticari amaçlar dışında ve yine aynı lisansı korumak şartı ile kullana bilir, değiştirebilir, paylaşabilirsiniz.

Ahmet Güven Yılmaz isimli yazarın DENİZE DÜŞEN PERSONELİ KURTARMAK İÇİN PLAN VE PROSEDÜRLER başlıklı eseri bu Creative Commons Alıntı-Gayriticari-LisansDevam 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.Creative Commons Lisansı Denizde Arama Kurtarma Operasyonları Plan ve Prosedürlerihttps://goo.gl/p6WYgY bağlantısındaki esere dayalı olarak.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://www.gemiadamlari.org adresinde mevcut olabilir.


Bir yorum

  1. […] suların seyrüseferiyle ilgili tüm konuları (gemi tasarımı, inşaat ve teçhizat, arama ve kurtarma, eğitim ve operasyonel konular) ve aynı derecede önemli olan, kutup bölgelerinin eşsiz çevre […]

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: