İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denizcilik Endüstrisi Bayrak Devleti Performans Tablosu Yayımlandı

Shipping Industry Flag State Performance Table Denizcilik Endüstrisi Bayrak Devleti Performans TablosuUluslararası Deniz Ticaret Odasının (ICS) yıllık olarak hazırladığı, 2017-2018 yılları için Denizcilik Endüstrisi Bayrak Devleti Performans Tablosu yayımlandı. ICS Denizcilik Endüstrisi Bayrağı Devlet Performans Tablosu, diğerlerinin yanı sıra, Liman Devleti Kontrol kayıtları, uluslararası Sözleşmelerin onaylanması ve IMO toplantısına katılım açısından bayrak devletlerinin performansıyla ilgili kamuya açık verileri bir araya getirmektedir. ICS Bayrak Devleti Performans Tablosu, armatörlerin ve gemi işletmecilerinin, güvenlik, çevre ve uygun çalışma koşulları açısından gerekli olabilecek iyileştirmeleri sağlamaya yardımcı olması için bayrak devleti idareleriyle diyaloğu sürdürmelerini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Denizcilik Endüstrisi Bayrak Devleti Performans Tablosu Yayımlandı

Bayrak devleti performans raporu, dünya çapında her bir ülke için belli başlı kriterlere göre yönetimlerin performanslarını gösterir. Bu yıl yeni bir kriter olarak “IMO Üye Devlet Denetim Planı” eklenmiş.  ICS Genel sekreter yardımcısı  Simon Bennett, şöyle söyledi:

İlgili IMO Sözleşmelerine yapılacak değişikliklerin yürürlüğe girmesinin ardından IMO Üyesi Devlet Denetim Planı zorunlu hale gelmiştir. Bu önemli gelişme, deniz güvenliğini ve kirliliğin önlenmesini geliştirmek için daha fazla katkı sağlamalıdır.

Bu rapora buradaki bağlantıya tıklayarak PDF versiyonunu indirebilirsiniz. Ayrıca buradaki sayfadan interaktif tabloya ulaşarak ülkeler arasında kıyaslama yapabilirsiniz.

Türk Bayrağı Performans Raporu

Türk BayrağıYayımlanan performans raporunda Türk bayrağının kötü notları mevcut. Yürürlüğe giren ILO MLC konvansiyonu kriterinden negatif yönlü performans göstergesi verilmiş. Aynı şekilde Tokyo MOU beyaz listesi kriterinde de negatif yönlü gösterge verilmiş.

Bir yorum

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: