İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Autonomous Future Konferansı

Makine öğrenmesi, yapay zeka gibi teknolojiler çağımızın en güncel ve popüler teknolojileri. Giderek daha da gelişen ve hayatımıza daha fazla entegre olan bu teknolojiler denizcilik sektörüne de entegre olmakta. Autonomous Future konferansı ile bizleri nelerin beklediğini göreceğiz.

Daha önce sizlerle teknolojinin denizcilik üzerinde yaptığı etkilerle ilgili yazılar yayımlamıştık. Bunlardan bazıları uzaktan kontrol edilebilen gemiler ile ilgili diğeri de yine geçtiğimiz yıl çokça konuşulan blockchain teknolojisi ile ilgiliydi.

Günümüzde çok sık gördüğümüz ve haberlerini aldığımız otonom arabalar yavaş yavaş gemilere de gelmekte. Bu gelişmelere Türk denizcilik sektörü de kayıtsız kalmamakta. Bu bağlamda İMEAK Deniz Ticaret Odasının 2019 yılı eğitim programı kapsamında içerisinde yabancı konuşmacıların da yer aldığı “Autonomous Future (Otonom Gemilerin Geleceği)” başlıklı konferans verecekler. 13 Şubat 2019 tarihinde yapılacak olan konferans Fındıklıdaki Deniz Ticaret Odası meclis salonunda gerçekleşecek. Ücretsiz ve katılımcı sınırı olmayan konferansa kayıt olmak için https://goo.gl/forms/OpOfyft05WrgLzQM2 bağlantısındaki formun 12 Şubat mesai saati bitimine kadar doldurulması gerekmekte. 14.00 ve 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan konferansta aşağıdaki konuşmacılar yer alacak:

Sn..Jon Arne Ask /Ulstein –Norveç

Sn.Jonas Wenström /Ulstein -Norveç

Müh.Sn. Ömür Karataş /Ortech Marine-İstanbul Teknopark

Sunum Programı:

Konferans sunum programı ise aşağıdaki şekilde olacak:

14.00-14.10: Acılış Konusması- Müh.Ömür Karataş

14.10-15.00: Otonom gemilerin   Dünyadaki ilk Uygulamaları ve Karşılaşılan Sorunlar-Jon Arne Ask

15.00-15.15: Ara

15.15-16.00: Mevcut Gemilerin otomasyonunda yapılacak yenilikler ,Gemilerin ekipman ömrüne ve yönetim kalitesine etken maliyet düşürücü Hususlar-Mr Jon.Arne Ask- Mr.Jonas Wenström

16.00-16.30: Soru ve Cevaplar-Mr.Jon Arne Ask –Mr.Jonas Wenström -Müh.Ömür Karataş

16.30: Kapanış Konuşması-Müh. Ömür Karataş

*Konferans dili İngilizce olup ,Türkçe açıklama desteği sağlanacaktır.

Aşağıdaki yorumlar bölümünden sizler de görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilir ve bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: