İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AMPAR 8 Tankerinde Patlama Meydana Geldi

27 Mart öğleden sonra, Product tanker AMPAR 8, Tayland, Bangkok bölgesi, Chao Praya nehri ağzında bulunan Phra Khanong bölgesindeki Bangchak iskelesine yanaşırken patlama ve ardından yangın meydana geldi.

AMPAR 8

AMPAR 8 kaptanının bildirildiğine göre, tanker, yaklaşık 3.000 ton ham petrol kargo ile Koh Si Chang demir bölgesinden geldi. Polisin ilk tespitlerine göre, patlamadan önce AMPAR 8 tankerinin baş tarafındaki ırgat odasında kıvılcımlar oluştu ve yangın çıktı. Polis, yangının baş altıyla sınırlı olduğunu belirtti.

O sırada baş altında bulunan Prasit Sapsawan olarak belirlenen bir personel patlamanın şiddetiyle hayatını kaybetti. 3 kişi yaralanırken, 12 kişi yara almadan kurtuldı. AMPAR 8 tankeri akıntıyla birlikte yaklaşık 3 mil sürüklenmesinin ardından demir atmayı başardı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından yaklaşık bir saatte köpük ile söndürülebildi.

İtfaiye gemileri, yangının yeniden alevlenmesini önlemek ve soğutma çalışmaları için AMPAR 8 tankerine su püskürtmeye devam etti. Ayrıca nehre herhangi bir ham petrol dökülmesi ihtimaline karşı (Oil Spill) diğer birçok gemi boomlarla (petrolün yayılmasını engelleyen bariyerlerle) beklemeye alındı.

Ulaştırma Bakan Yardımcısı Atirat Ratanasate, Denizcilik Müdürlüğüne olayı araştırmak ve soruşturmanın sonucuna kadar geminin tutuklanması için bir komite kurma talimatı verdi.

AMPAR 8 Tanker Detayları

Bayrak Thailand
Call Sign HSB3931
MMSI
567054600
GRT
2118
DWT
3500
İnşaa
2007

Kaynak: thaipbsworld.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: