İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Acente Botlarına Kamera Zorunluluğu Geliyor

Acenteler gemi kaptalarının ve personellerinin en büyük yardımcılarından birisi. Gemi personellerine limanlarda çok büyük yardımları oluyor. Bu yardım ve iş, acentelere gemilere liman dışında da erişim gücü getiriyor. Bu erişim gücü bazı acenteler tarafından kötüye kullanılmış olacak ki 23 Ocak 2018 tarihinde İstanbul Valiliğince yapılan toplantı sonucu acente botlarına kamera zorunluluğu geliyor. İşte detaylar.

Acente Botlarına Kamera Zorunluluğu Geliyor

Yapılan toplantıda, liman ve balıkçı barınaklarında kaçakçılık ve terör örgütü mensuplarının, gemilere veya gemilerden transferlerinin önüne geçmek amacıyla alınan önemler kapsamında böyle bir uygulamaya başlanacağı kararı alınmış.

Toplantı sonunda, kamera zorunluluğu gelen acente botlarının iç ve dış mahallerinin kamera ile donatılması ve tutulan kamera kayıtlarının 1 ay süre ile muhafaza edilmesi kararlaştırılmış. Kamera sisteminin kurulması için son tarih ise 31.12.2018 olarak belirlenmiş.

Aşağıdaki yorumlar bölümünden düşüncelerini paylaşabilirsiniz. İlgili yazıya buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: