İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2. Kutup Bilimleri Çalıştayı Yapılacak

Kutup bölgelerine olan ilgi gün geçtikçe artmakta. Özellikle Türkiye açısından bakacak olursak bu ilgi çok daha yüksek. Geçtiğimiz sene düzenlenen ve Gemiadamlari.org olarak katılım sağladığımız  İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Kutup Bilimleri Çalıştayı bu yıl ikincisi ile bir ileri seviyeye ulaşacak.

2. Kutup Bilimleri Çalıştayı Yapılacak

İTÜ 2. Kutup Bilimleri Çalıştayı Yapılacak12-13 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Kutup Bilimleri Çalıştayı 36 kurumdan 120 Türk bilim insanının katılımı ile gerçekleştirilmişti ve ilk Ulusal Kutup Bilim Programı oluşturulmuştu. Bu yıl kutup araştırmalarının sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla, tartışmaların yapılacağı ve geçmiş TAE-I ve TAE-II seferlerinden elde edilen bilgi birikimlerinin paylaşılacağı çalıştay olacak. Yapılacak olan çalıştay, ileriki dönemlerde kutup araştırmaları yapmak isteyen bilim insanları için bir  bağlantı noktası sağlayacak.

Bu çalıştayın bir önceki toplantıdan diğer bir farkı ise Antarktika çalışmaları yapan İspanya, Kore, Polonya, Şili gibi ülkelerden gelen katılımcılarla ortak panel düzenlenecek olması.

2. Kutup Bilimleri Çalıştayı 12 – 13 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılacak olan çalıştayda çevre, hukuk, gibi pek çok konuda bilimsel konuşmalar ve paneller olacak. Katılım ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecek.

2. Kutup Bilimleri Çalıştayı ile ilgili programa buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Çalıştayın yapılacağı Süleyman Demirel Kültür Merkezini ise aşağıdaki haritadan görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: