Gizlilik Bildirimi

Gemiadamlari.org, gizliliğinizi korumak konusunda kararlıdır. Bu gizlilik bildirimi, Gemiadamlari.org site ve sitelerinin (“Site”) veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklar. Bu Siteye erişmeniz bu gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir.
Bu bildirimde ve aksi belirtilmedikçe, Site üzerinde sağladığınız kişisel bilgiler izniniz olmaksızın Gemiadmalari.org, alt siteleri ve iş ortakları dışında paylaşılmayacaktır.

 

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

 

Bu bilgileri, Gemiadamlari.org’a kayıt olurken ya da Gemiadamlari.org ürünleri veya hizmetleri hakkında bilgi alma, yarışmalara katılma, e-posta haber bültenlerine abone olma, erişim sınırlaması olan özel site veya hizmetlere katılma, bir etkinlik veya eğitime kaydolma gibi talep ettiğiniz bir işlemi gerçekleştirmenize veya size hizmet sağlamak için sizinle iletişim kurmamıza izin veren, sizi kişi olarak tanıtan bilgilere (kişisel bilgiler) gerek duyduğumuz zaman sizden isteriz. Topladığımız kişisel bilgiler arasında adınız, unvanınız, şirket veya kuruluşunuzun adı, iş veya şahsi e-posta adresiniz, iş telefonunuz, iş veya ev adresiniz ve iş tanımınızla ile ilgili bilgiler olabilir.
Site, ziyaretleriniz hakkında, Siteye erişmek için kullandığınız Internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişme tarihi ve saatiniz, Sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplayabilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve Sitenin yönetilmesi için kullanılır.
Site kullanımı, üyeleri, ürünleri ve ilgili teknolojiler hakkındaki bilgileri ve haberleri paylaşmak üzere Gemiadamlari.org çalışanları, uzmanları ve sizinle eş düzey kullanıcılarla iletişime girme olanakları sağlar. Karel, e-posta adresinizin veya diğer kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından toplanmasını, uygunsuz veya zararlı amaçlar için kullanılmasını önlemek için, gerçek e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi, yorumlar veya diğer genel forumlarda açıklamamaya dikkat etmeniz konusunda sizi uyarır.

 

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

 

Sitede toplanan kişisel bilgiler, Sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır.
Gemiadamlari.org bu kullanımları desteklemek üzere, kullanıcılarına daha etkili hizmet sunmak, Siteyi ve diğer ilgili Gemiadamlari.org ürünlerini veya hizmetlerini iyileştirmek ve aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak Sitenin kullanımını daha kolay hale getirmek veya Siteyi özel tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre özelleştirmek için kişisel bilgileri kullanabilir. Gemiadamlari.org ile ilişkilerinizin dengeli sürmesini sağlamak için, Gemiadamlari.org tarafından kullanılan bilgiler diğer Gemiadamlari.org hizmetleri tarafından toplanan bilgilerle birleştirilebilir.
Kişisel bilgilerinizi, kritik güncelleştirmeleri ve bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında önemli bilgiler sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca, izin vermeniz koşuluyla, size diğer Gemiadamlari.org ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler gönderebilir ve/veya kendi ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi gönderebilmeleri için bu bilgileri diğer Gemiadamlari.org ortaklarıyla paylaşabiliriz.
Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz. Gemiadamlari.org sitesinin giriş sınırlaması olan kimi bölümlerinde, kişiselleştirilmiş içerik sağlamak için, sizden onay alarak site ziyaret verilerini kişisel bilgilerinizle birleştirebiliriz.
Tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde Gemiadamlari.org, tıklattığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Size daha uygun e-postalar veya satış bilgileri gönderebilmek için bu bilgileri kişisel bilgilerinizle ilişkilendirebiliriz. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.
Sitemizdeki kayıt formları, anketler ve yarışmalar; iletişim bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız, posta adresiniz, vb.) ve kişisel bilgilerinizi (yaşınız, mesleğiniz, vb.) vermenizi talep edebilir. Gemiadamlari.org web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile anket, reklam vb. konularda kullanılabilir. Bu işlemler sonucunda verdiğiniz iletişim bilgileri üzerinden sizinle iletişime geçilmesini kabul etmiş olursunuz. Gemiadamlari.org’dan tarafınıza gönderilecek eBülten ve/veya bilgilendirme emaillerini almak istememeniz durumunda, email içeriğinde yer alan listeden çıkış isteği bağlantısına tıklanarak engellenebilir.
Gemiadamlari.org, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya
  1. yasal gereklere uygun hareket etmek veya Gemiadamlari.org ya da Siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak;
  2. Gemiadamlari.org ve Web sitesi ailemizin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak;
  3. Gemiadamlari.org çalışanlarının veya aracılarının, Gemiadamlari.org ürünü veya hizmetlerini kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

 

Kişisel Bilgilerinize Erişim

 

Bu Sitede sağladığınız kişisel bilgiler ve bağlantı tercihlerinizi kendi sayfanızda inceleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz görüntülenmeden önce, kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz istenir.
Sayfanızda aşağıdakileri yapabilirsiniz:
  1. Gemiadamlari.org’da bize vermiş olduğunuz kişisel bilgileri görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.
Gemiadamlari.org üzerinde sunulan kimi hizmetler sayfasından erişilemeyen bilgiler toplayabilir. Ancak, bu türden durumlarda kişisel bilgilerinize, bu bildirimin sonunda açıklanan şekilde Gemiadamlari.org ile bağlantı kurarak veya söz konusu hizmet tarafından açıklanan başka yollarla erişebilirsiniz.

 

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

 

Gemiadamlari.org, kişisel bilgilerinizin güvenliğini korumayı ilke edinmiştir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanırız. Gemiadamlari.org internet sitesinin diğer internet sitelerine link vermesi durumunda. Kullanım Esasları ve Gizlilik Bildirimi’nde yer alan taahhütler sadece Gemiadamlari.org internet sitesi içerisinde geçerlidir ve diğer internet sitelerini kapsamamaktadır. Gemiadamlari.org internet sitesinden link ile yönlendirilen internet sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik ve kullanım şartları geçerlidir. Gemiadamlari.org internet sitesinde reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer internet sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi/manevi zarar ve kayıplardan Gemiadamlari.org sorumlu değildir. Gemiadamlari.org, kendi takdirinde olmak üzere sitenin içeriğini, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti dilediği zaman değiştirme ya da sona erdirme ve Gemiadamlari.org internet sitesinde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini sistemlerinden silme hakkını saklı tutar. Gemiadamlari.org internet sitesinden yararlanabilmek için kullanılan bir şifre var ise, şifrenin korunması ve üçüncü kişilerin erişiminden saklanması tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Üçüncü kişilerin kullanımına izin verilmesi halinde bu kişilerin kullanıcıya ait bilgileri kullanmasından doğan tüm sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır. Gemiadamlari.org internet sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede kullanıcı, Gemiadamlari.org internet sitesine girmesi nedeniyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

 

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

 

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleştirebiliriz. Hizmeti kullanmanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

%d blogcu bunu beğendi: