Gemi adamları iş başvuru süreci

Denizcilik, yüzlerce yıllık geçmişe ve geleneklere sahip bir meslek. Bu gelenekler ve oturmuş düzen, mesleğe yeni başlayacak kişiler için kafa karıştırıcı veya anlamsız gelebilir.  Pek çok kişi, gerek mesleğin sahip olduğu bu geleneklerden dolayı, gerek maceralı gördüğü mesleğin heyecanıyla veya sadece yüksek maaş beklentileri ile bu serüvene atılmak istemekte.

Mesleğin sahip olduğu bu farklı yapı, internette genel olarak bulacağınız iş görüşmesi tavsiyelerinin denizcilik şirketlerinde çalışmamasını sağlıyor. Farklı yapılar, farklı çözümleri gerektirir. Bu videomuzda, gemi adamlarının iş başvuru süreci boyunca edindiğimiz tecrübelere dayanarak, gemilerde iş arayan zabit, personel veya stajyer arkadaşlara yol gösterici bir içerik oluşturmaya gayret ettik. Tabii ki farklı yöntemler ve çareler olabilir. Bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne yazarak videoyu izleyen veya bu yazıyı okuyan arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz.

Videoda bahsetmeyi es geçtiğimiz konulardan bir tanesi de okullarda düzenlenen kariyer günleri. Kariyer günlerine katılarak ve davet edilen konuklar içe sohbet ederek, şirketlerin açık veya açılacak olan pozisyonları hakkında bilgi alabilir ve iş başvurusu için bir adım öne geçebilirsiniz.

İyi seyirler ve unutmadan YouTube kanalımıza abone olarak bizlere destek verebilirsiniz.

YouTube üzerinden izleyin

Güven

Aframax, Suezmax ham petrol ve kimyasal tankerlerde 2. Zabit olarak görev yaptı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: